Rozwiązania
Inżynieryjne

Nauki inżynierskie
Nasza linia biznesowa obejmuje działania związane głównie z sektorem motoryzacyjnym, transportowym, energetycznym, zdrowotnym, telekomunikacyjnym i obronnym.
Referencje

« Każdego ranka spotykam pasjonatów, którzy poprawiają codzienne życie, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi, w bardzo różnych sektorach »

Czytaj więcej

Dyrektor ds. Operacyjnych w Paryżu, Florian dołączył do grupy Intitek w 2010 roku. Po ukończeniu INSA szukał ciekawego miejsca dla siebie, w którym mógłby realizować ambitne cele w dynamicznym i innowacyjnym otoczeniu. “To, co znalazłem w Intitek to przede wszystkim przygoda ludzka, profesjonalna i technologiczna”.

Co motywuje Floriana to przede wszystkim profile swoich klientów, głównie przemysłowych. Niezależnie od tego, czy pracują w przemyśle obronnym, kolejowym czy bio-medycznym, wszyscy potrzebują najbardziej innowacyjnych, a przede wszystkim dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań cyfrowych. Aby utrzymać stałą ekscytację i stymulację w swoim zespole 125 konsultantów, regularnie organizuje warsztaty techniczne, które “wzmacniają poczucie przynależności do grupy i umożliwiają wymianę niebywałego bogactwa doświadczeń”. Obecnie jego dział aktywnie pracuje nad projektami związanymi z połączonymi obiektami w pojazdach, a także rozbudową pociągów i samolotów. Ale najbardziej mu się podoba, że wkrótce odkryje obszary, których jeszcze nie poznał do tej pory. Możliwość poznania innych entuzjastów, którzy poprawiają codziennność społeczeństwa.

« Jezyki ewoluuja i systemy stają się miniaturyzowane, platformy programowe zaczynają głęboką transformację »

Czytaj więcej

Dyrektor oddziałów Toulouse i Montpellier, Pascal odpowiada również za oferty złożone Grupie Intitek. Nazwany “pionierem”, w poprzednim życiu zawodowym zrealizował wdrożenie pierwszych workpackages na świecie, w szczególności dla Thalesa. “Dzisiaj Intitek tworzy kompletne, wysoce wysspecjalizowane zespoły we Francji i za granicą, głównie dla dużych grup”. Dlatego Pascal podkreśla, że należy współpracować z inżynierami, którzy nie tylko chcą podjąć wielkie wyzwania, ale przede wszystkim są gotowi do wyjazdów zagranicznych. “Jesteśmy świadkami globalizacji usług dla naszych klientów, którzy szukają zespołów zdolnych do zarządzania dużymi częściami swojej firmy”. Jeśli ktoś jest w stanie zaprojektować samolot od A do Z, to właśnie kogoś takiego poszukujemy do grupy Intitek. Przed końcem swojej kariery Pascal weźmie udział w wysłaniu zespołu na Marsa. W każdym razie, taki jest jego cel.

Usługi

Happy Digital Solutions


Cure


Rozwój innowacyjnych rozwiązań cyfrowych z dziedziny zdrowia.

Protect


Strategie ochrony ludności dla przemysłu obronnego, walka z cyberprzestępczością i wyposażenie służące bezpieczeństwu.

Power


Power Inżynieria specjalizująca się w zarządzaniu energią w poszanowaniu środowiska naturalnego.


Move


Prototypowanie, projektowanie oprogramowania, narzędzi i maszyn dla wszystkich rodzajów transportu.

Watch


Przemysł motoryzacyjny, optyczny, obronny, kosmiczny ... innowacyjne podejście na najwyższym poziomie.

Link


Sztuka tworzenia potężnych systemów danych, w celu łączenia ludzi i technologii.

Lighten


Specjalistyczna wiedza i umiejętności w zakresie inżynierii optycznej.


Track


Gwarancja monitorowania i zarządzania danymi w złożonych środowiskach.


Share


Najszybsze i w 100% bezpieczne systemy wymiany informacji.

Footer